Hormonální jóga

V naší republice máme již celou řadu lektorek HJ. Někdy není jednoduché si pro sebe vybrat tu správnou.

Jak na to?

 

 • řiďte se svou intuicí a jak je Vám lektorka sympatická
 • podívejte se, zdá má opravdu certifikát k výuce HJ od Dinah Rodriguesové
 • podívejte se, v kterém roce získala certifikát a kdy začala HJ předávat
 • pomohla jí HJ - má své výsledky se cvičením? Otěhotněla? Je zdravá, bez návalů... apod.
 • jaké má další vzdělání? Pro získání certifikátu HJ je potřeba předchozí alespoň 2-leté studium jógy

Stáhněte si ZDARMA e-book 

Nejčastější chyba proč vám Hormonální jóga nefunguje
aneb
Ať vám cvičení přináší nejlepší výsledky

Počátky Hormonální jógy

Hormonální jógu pro ženy vytvořila asi před 26 lety Dinah Rodriguesová z Brazílie. Vytvořila ji původně pro potřeby žen v období přechodu a v menopauze, na zmírnění jejich obtíží. Ve spolupráci s lékaři ověřila účinnost této sestavy. Zjistilo se, že dochází k reaktivaci hormonálních žláz, hormonální hladiny se upravují na optimum a symptomy hormonální nerovnováhy při pravidelném cvičení poměrně rychle ustupují, některé hned a některé již do několika týdnů. 

Hormonální jóga má také další speciální sestavy  - jednak pro muže a také pro diabetiky (viz níže). 

Účinky hormonální jógy

Hormonální jóga přirozeně odstraňuje potíže způsobené nízkou nebo rozkolísanou hladinou hormonů, nespavost, emocionální nestabilitu, pocity stresu, paniky, deprese a únavy, intelektuální symptomy, snížení paměti, oslabená štítná žláza nebo její snížená funkce, úbytek svalstva, akné, suchá pleť, vypadávání vlasů a lámavé nehty, neplodnost, u žen cysty na vaječnících (PCO), PMS, předčasný přechod, nepravidelnosti menstruace

Upozornění: Hormonální jóga není vhodná u těch onemocnění, kde není žádoucí aktivovat hormonální žlázy a harmonizovat hladiny tělu vlastních hormonů na optimum vzhledem k věku. V případě pochybností konzultujte svého lékaře.

Další informace také na www.lunarnijoga.czwww.dinahrodrigues.com.br

Pro koho je Hormonální jóga:

Pro ženy

Víco informací o HJ pro ženy

Hormonální jóga má vliv na reaktivaci hormonálních žláz, hormonální hladiny se upravují a symptomy nízké hladiny hormonů při pravidelném cvičení poměrně rychle ustupují, již do několika týdnů.

Časem se přišlo na to, že může pomoci i mnohem mladším ženám s hormonálními nepravidelnostmi, které třeba po vysazení hormonální antikoncepce nemenstruují, s premenstruačním syndromem (PMS), polycystickými vaječníky (PCO), bolestivou menstruací a také při potížích s otěhotněním. I v České republice již máme několik žen s diagnózou PCO, které díky cvičení úspěšně otěhotněly a porodily.

Zkušenosti z praxe ukazují, že HJ harmonizuje hormonální hladiny ­ vrací je do normálu vzhledem k věku ženy.
Dinah Rodrigová pro svou sestavu použila ty nejúčinnější cviky a techniky různých směrů jógy. Sestava působí na člověka celostně ­ nejen na fyzické tělo a hormonální žlázy, ale i na mysl, psychiku, energetický systém a emoce. Tím se stává zároveň i účinným nástrojem pro zlepšení kvality života a prevencí různých civilizačních chorob.

Pro muže

Víco informací o HJ pro muže

"Moderní" způsob života, zvýšené nároky na výkonnost v práci, stres, finanční tlak, strava (např. kuře ze supermarketu), ale i vliv životního prostředí. Všechny tyto faktory mohou mít také u mužů vliv na jejich hormonální hladiny. Muži se mohou cítit unavení a podráždění, mohou se dostavit poruchy trávení a snížené libido, nespavost, noční pocení, deprese apod. Zkušenosti z praxe ukázaly, že i muži mohou díky této speciální sestavě Hormonální jógy znovu získat vitalitu, zdravé fungující tělo a bystrou mysl.

Celkově se zlepšuje kvalita života a odolnost vůči stresu.Kvalita spermií je v dnešní době všeobecně mnohem horší než před 10 lety, to není žádné tajemství. Často to bývá prezentováno jako definitivní stav. Naše výzkumy ale ukázaly, že se dá kvalita spermií a zejména jejich pohyblivost velmi výrazně a rychle ovlivnit.

V poslední době začíná být tématem i růst prsou u mužů a chlapců jakéhokoliv věku. Některé články na internetu uvádějí, že se jedná až o 40 % mužů. My předpokládáme, že Hormonální jóga pro muže díky speciálním cvikům tak silně podpoří tvorbu testosteronu, tak moc zvýší jeho hladinu v krvi, že je možné tento problém do několika měsíců odstranit.

Pro diabetiky

Víco informací o HJ pro diabetiky

Tato sestava může být vynikajícím prostředkem prevence pro všechny, kdo mají diabetes v rodině a chtějí se vyhnout propuknutí této nemoci. Profitovat z ní mohou samozřejmě i diabetici, kteří svou nemoc ve spolupráci s lékařem zvládají, ale zároveň hledají přirozený prostředek pro zlepšení svého zdravotního stavu. I pro ně může být tato sestava vynikající prevencí dalších komplikací, které se po letech někdy u diabetes objevují. Sestava působí na tělo opět celostním způsobem, takže pracuje s vícero úrovněmi příčin diabetes, zejména se stresem.

Celou sestavu = vše, co potřebujete, vás naučím na víkendových seminářích nebo na průběžných hodinách ve Znojmě. Neváhejte a využijte mých služeb. 

Ohlasy na mou práci a HJ

Dobrý paní Martino,
ozývám se Vám po třech měsících cvičení hormonální jógy. Na konci listopadu jsem s Vámi cvičila jógu v Praze na Národní třídě. Musím ještě jednou říci, že jste opravdu úžasná a cvičení mi opravdu pomohlo. Pro informaci dodávám, že jsem šla cvičit, protože mi bude letos 42 let, 10 let nemohu otěhotnět, lékaři tvrdí, že jsem neplodná a v přechodu, od května 2011 nebyla menstruace.

Posuďte sama:

 • 1) Po 10 dnech cvičení ­ již od desátého jsem až do dneška neměla jediný nával, ustoupila veškerá nervozita, jsem úplně v pohodě.
 • 2) Po 1 měsíci cvičení ­ psychicky úplně srovnaná, přestaly padat vlasy + se zpevnily, stabilizovala se váha (úbytek 2kg a drží).
 • 3) Po 3 měsících cvičení ­ téměř přesně (23.02.2012) jsem dostala znovu menstruaci, včera proběhl 14 den cyklu, jen ze zvědavosti jsem si udělala ovulační test, byl pozitivní!
 • 4) Krevní odběry: 12.10.11: před cvičením FSH 89,2
  06.12.11: po 14 dnech cvičení: FSH 91,7
  16.12.11: po 3 týdnech cvičení: FSH 66,3
  referenční meze pro FSH prý jsou 2­30, nad 100 je prokázaný přechod
 • 5) Pravidelně každý večer používám olejíček s extraktem z kořene Yam od Dr. Bartela, ke kterém jsem se dostala přes Vás (viz odkaz v menu Doporučuji).

Opravdu mám z výsledků radost. Nikdo to nechápe, jak je možné se po 3 měsících takto zlepšit. Doufám, že to vydrží.

S pozdravem Lenka

Ahoj Marťo!
Byla jsem na semináři 25.11. a hned v prosinci jsem dostala menses 29.12. a další až dnes 5.2. Zítra jdu na akupunkturu, tak snad se mi to ještě zlepší. Cvičím hormonální jógu denně, sliznice mi narostla už na 10mm, to je skvělé. Musím vytrvat.

Dříve jsem měla velké problémy s amenoreou a bez nějaké smulace jsem nemenstruovala tzn. provera, agolun atd. Brala jsem 7 let Triquilar. Asi jsem citlivější a hypofýza se mi úplně zablokovala. Začala jsem chodit na akupunkturu a s pani doktorkou se podařilo po 5 měsících obnovit menstruaci. Měla jsem ji však pořád nepravidelnou ‐ v září byla, v říjnu ne jen PMS a v listopadu jen 4 dny slabě. No a teď v prosinci po cvičení konečně přišla menses. Paní doktorka říkala, že musím mít menses 3x po sobě a potom můžu otěhotnět.

Kamila (31 let)

Martino,

jste úžasná, včera mi to přišlo (pátý den po absolvování semináře), teču jako Dunaj, díky. Co bych chtěla po 3/4 roku bez menstruace.

Vaše nadšená cvičenka (33 let, diagnóza: předčasná menopauza)

Dobrý den, Martino.

Už dlouho se Vám chystám napsat a teď jsem si konečně našla chvilku. Na konci března jsem u Vás absolvovala víkendový seminář hj v Praze. Mým problémem bylo, že jsem po roce vysazení antikoncepce neměla menstruaci (s tím se asi setkáváte i u ostatních žen často, diagnóza polycystické vaječníky a celková hormonální nerovnováha a tadááá řešením problému je antikoncepce nebo hormonální léčba) a to podstatnější, že v 25 letech mě trápilo dost ošklivé akné, se kterým bojuji od 13 let a prošla jsem už tolika dermatologickými ordinacemi a ošetřeními což mě stálo několik desítek tisíc korun a nakonec pouze užívání HA bylo to jediné co mi pomohlo.

Minulý rok v prosinci když jsem měla pleť opravdu hodně ošklivou a myslela jsem, že půjdu zpět k užívání HA mi moje mamka, co byla před lety na HJ u Adély Vaculíkové přesvědčila, ať vydržím a zkusím se přihlásit na seminář. Hned po víkendovém semináři jsem cvičila každý den a po 10 dnech jsem dostala menstruaci, ani nevíte jak jsem byla šťastná:­))) Trochu jsem se tím nechala unést a potom v létě, když jsem cestovala a byla v jednom kole tak jsem od cvičení upustila a menstruaci jsem opět neměla dva měsíce. I když jsem si to potom vyčítala, že jsem Vás opravdu měla poslouchat a cvičit neustále, tak jsem na druhou stranu byla ráda, že jsem si to sama ozkoušela.

Teď opět cvičím pilně každý den, mám pravidelnou menstruaci a cítím se skvěle. Doporučuji Vás při každé příležitosti a jsem strašně ráda, že něco jako HJ existuje a dává ženám šanci zlepšit zdravotní stav bez užívání umělých hormonů.

Nejen, že jsem začala opět menstruovat ale také se mi hodně zlepšila pleť a to zapříčinilo, i že se cítím daleko lépe po psychické stránce. Musím říci, že Váš seminář pro mě byla nejlepší investice času a financí, kterou jsem kdy udělala sama pro sebe. Chtěla bych Vám upřímně poděkovat za Váš osobní přístup na semináři a laskavost. Spoustu lidí neporozumí jak se člověk s akné cítí a jak se říká "akné nezanechává jizvy jen na tváři ale také na duši" . HJ mi pomohla vyřešit můj největší problém, který mě s přestávkami sužoval od 13 let a se kterým mi nikdo jiný nedokázal pomoci. Opravdu hodně to pro mě znamená, nejraději bych líbala Vám i Dinah nohy.....a jistě bych na to stála ve frontě protože přede mnou by bylo dalších milion žen z celého světa:­)))) Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně úspěchů do budoucna!!! Vaše práce má ohromný smysl!!!

Před pár lety (ano, už jsou to skoro 4 roky) jsem byla na vašem semináři a bylo to tenkrát skvělé. Stále na to s vděčností vzpomínám, protože jsem vzápětí otěhotněla. :)) Seminář byl moc fajn a ráda bych si to zopakovala. Budete zase někdy v Praze?
Monika