éterický olej Lunární jóga

Jóga a coronavirus a opatření a doporučení

Od pondělí 9.3. kontrola na hranicích ohledně coronaviru , od středy 11.3. jsou zavřené školy a od 26.3. jsou zcela uzavřené hranice mezi státy. Objevují se zprávy, že 14 denní karanténa je málo, měla by být aspoň 24 denní a po uzdravení ještě 20 dní. „Home office“ (práce na počítači z domu) je v dnešní době skvělým řešením – samozřejmě u oborů, kde to možné je…

Tady naleznete aktuální počty nakažených na celém světě, které jsou denně aktualizovány.

Proto bych opatření ohledně karantény nepodceňovala. Jak je vidět na příkladu Číny, tam mají situaci jasně pod kontrolou a počet nemocných dále neroste. Trochu disciplinovanosti, roušky a obyčejná karanténa tedy může být účinnou ochranou před šířením virů.

zmeškané hodiny z důvodu karantény a opatření v žádném případě nepřijdete.

I když hodiny jógy v tělocvičeně do odvolání nejsou možné, zavedla jsem „živá vysílání“ v uzavřené skupině na FB. Jógu On-Line pro všechnyJógu On-Line pro těhotné. Záznam vysílání ve skupině zůstane po dobu jednoho týdne a je možné si cvičit opakovaně, což je skvělé a účastníci si to moc chválí.

I když jsou v obou živých vysíláních cviky s hormonálními účinky, nejsou to cviky a techniky podle Dinah Rodrigues.

Po skončení opatření budeme v kurzu Hormonální jógy pokračovat jako obvykle a bude jedna nebo 2 opakovací hodiny. Zmeškané hodiny bude možné si nahradit i na víkendovém semináři HJ, který se bude konat 12.-13.6.2020. Snad se tělocvičny ještě v tomto školním roce otevřou.

U Lunární jógy je to ještě snadnější. Každopádně prosím o telefonické sdělení předem, tel. 602 526 957.

Jógový svaz BDY doporučil ohledně jógových hodin tato opatření:

 • vzdát se vzájemného vítání se podáním ruky, objímáním a líbáním
 • pravidelně si mýt ruce vodou a mýdlem
 • nedotýkat se obličeje, nosu, úst, očí
 • udržovat si odstup (zejména od osob s dýchacími potížemi)
 • kýchat a kašlat do lokte
 • používat vlastní podložky a ručníky na jógu
 • používat třeba i rozprašovače s éterickými oleji nebo koloidním stříbrem, viz dole

Jak vás na hodinách v tělocvičně chráním já?

Možná jste si všimli, že na každé hodině používám éterický olej (v terapeutické kvalitě od DoTerry „Breathe„, nově „Air„, nebo „On Guard“ či „Holiday joy„), které zabrání šíření bacilů a virů vzduchem. Podporují zároveň i léčbu. Tím vytvářím bezpečné prostředí na hodinách jógy.

Není to novinka. Použití éterických olejů je v hodinách Lunární jógy ( u mne i v hodinách Hormonální jógy) neodmyslitelnou součástí i z důvodu aromaterapie. Zbavují stresu a dělají dobrou náladu.

Jak se můžete sami chránit a léčit?

Doslechla jsem se, že jsou někde vyprodány dezinfekce. Nevadí.

Místo těch chemických doporučuji toto přírodní řešení bez škodlivin: do lahvičky s rozprašovačem nakapat do vody nebo do vodky éterický olej, např. od DoTerry osvědčený On Guard a protřepat. Tento účinný roztok je možné nastříkat kolem sebe do vzduchu, do úst, na ruce, na obličej i krk, na oblečení, na jógovou podložku, na stůl, na prkýnko na WC apod.

Stejným způsobem je možné použít i koloidní stříbro. Vše nyní naleznete na e-shopu.

Lunární jóga i Hormonální jóga zlepšuje imunitu

Pravidelným cvičením tělu zajistíme zrychlenou regeneraci, dostatek energie a skvěle fungující lymfatický systém. Patřilo to mezi první ohlasy už před 14 lety, že účastníci kurzů, pokud pravidelně cvičili, celou zimu nebyli ani jednou nachlazení, což je super.

Doporučuji cvičit každý den. I zkrácená 10-minutová verze je lepší než vůbec nic.

Cvičme si On-Line!

Každodenní cvičení pro harmonizaci hormonů, zlepšení imunity a proti bolestem ještě nikdy nebylo tak snadné. Ze záznamu živého vysílání si vyberete své oblíbené cviky. Můžete cvičit část sestavy ráno a část večer. Podle svého času a potřeb, v pohodlí svého domova.

Do mých hodin dlouhé roky chodily i těhulky, protože těhotenství v LJ není kontraindikace. Při cvičení On-Line ale nemám přehled, kdo všechno cvičí. Proto jsem nově zavedla i On-Line JÓGU PRO TĚHOTNÉ, která je přizpůsobena jejich potřebám a pomáhá po všech stránkách cítit se skvěle.

Ještě několik rad na závěr:

 • Šetřeme síly a nepřepínejme se, všeho s mírou
 • Dopřejme si každý den dostatek spánku
 • Dostatek čerstvého jídla, ovoce nebo aspoň vitamínu C (šípek, LipoCaskor)
 • Zachovejme klid v každé situaci. Silné emoce jako zlost, vztek, podrážděnost by mohly přechodně snížit imunitu
 • Vyhledávejme radost. Příjemné emoce působí blahodárně.
 • Vyhledávejme sluneční paprsky pro tvorbu vitamínu D.
éterický olej Lunární jóga
Martina Mangová
Jsem ta pravá pro ženy s nepravidelnostmi cyklu či v předčasné menopauze, protože dokážu odhalit pravé příčiny potíží a navrhnout to nejrychlejší trvalé řešení.
Komentáře