Slavíme 13 let Hormonální jógy a Lunární jógy v ČR!

Jako zakladatelka Hormonální jógy v naší republice (a vlastně i v Rakousku) letos oslavím 13 let od jejího vzniku a 12 let od okamžiku, kdy Dinah Rodrigues naši republiku navštívila poprvé a vyškolila u nás první ženy a lektorky Hormonální jógy.

Proč slavíme zrovna 13-leté výročí?

Číslo 13 je velmi zajímavým silovým číslem.

Pojďme se na ně podívat blíže, z různých úhlů pohledu.

Z numerologického hlediska je číslo 12 velmi silným strukturním číslem a číslo 13 naproti tomu struktury ruší, aby umožnilo přechod na novou úroveň. Číslo 13 ruší veškeré informace, které mají do činění s vinou a „karmou“. Můžeme ho nazvat číslem „osvobození od viny a číslem přechodu“. Možná je to ten důvod, proč platilo v církvemi ovládaném středověku jako „nešťastné číslo“.

Číslo 13 jako číslo Měsíce

Spočítáme-li úplňky v za sebou jdoucích letech, je jich někdy 12 a někdy 13. Z numerologického pohledu to znamená, že Měsíc na emocionální úrovni stále znovu vytváří léčivou strukturu (číslo 12, léčení emocí), kterou ale stále znovu ruší (číslo 13, osvobození od emocionálních zmatků, emoční svoboda), aby se emocionální propletence příliš nezhušťovaly a neupevňovaly. Měsíc nás tím chce naučit emoční svobodě. Chce nás přimět k zažívání emocí, ale zároveň říká, že jim nemáme dávat přehnanou důležitost, protože to jsou subjektivní zážitky.

Emoční svoboda, to je svoboda prožívat emoce a pocity naplno, bez toho, abychom se do nich zamotávali a bez toho, abychom zesilovali zastaralé škodlivé vzorce a implantáty. Emoční svoboda pomáhá se ze zastaralých vzorců osvobodit.

Číslo 13 je ale především číslem Venuše

Co se týče oběžné dráhy Venuše a Země kolem Slunce, je zde 5 stabilních bodů setkávání. Pokud je postupně spojíme, vznikne pentagram. Aby se mohl tento pentagram dokončit, uplyne na Zemi 8 let. Země tedy oběhne Slunce 8 krát.

A na Venuši mezitím uplyne 13 „venušských“ let.

U Venuše se setkáváme s čísly: 5, 8 a 13 (a následně i s 35 = 243).

A tato tři čísla „Venuše“ jsou zároveň v tomto pořadí obsažena i ve Fibonacciho posloupnosti, která obsahuje matematický kód pro „zlatý řez“

Spojíme-li oběžné dráhy Venuše a Země, vzniká Květ Venuše, který byl inspirací pro vznik mého Loga, nazvala bych ho logem Metody Martiny Mangové. Oběh Venuše a Země kolem Slunce

U mého Loga jsem linie protáhla až do samotného středu. Vyzařuje léčivou energii a je symbolem lásky, ženskosti, plodnosti, rytmů Země, Měsíce i Venuše, symbolem těhotenství, posvátné geometrie, je fraktální apod. Jak se Vám tento květ líbí?

13 jako důležité číslo ve vzniku lidského života

Číslo 13 nalezneme vícekrát i v těhotenství. 13 dní od oplodnění vajíčka se ukotvuje embryo v děloze matky prostřednictvím vytvořené pupeční šňůry.

Spočítáme první dny od početí, kdy prvním dnem je den splynutí mužské spermie s vajíčkem ženy, což se uděje ve vejcovodu. Krátce potom nastává dělení buněk a oplodněné vajíčko rýhuje a putuje vejcovodem směrem do dělohy, kde se uhnízďuje.

A potom nastává významná událost – embryo vytvoří pupeční šňůru a ukotví se v děloze, napojí se na krevní oběh matky.

A toto se děje zpravidla 13. den od oplodnění vajíčka spermií.

Následně trvá těhotenství dalších 20 x 13 dní, tzn. 260 dní do porodu.

Číslo 13 se objevuje vícekrát v Mayském kalendáři, mimo jiné jako hlavní „vlna“

Mayský kalendář nepočítá jako obvyklé lineární kalendáře s astronomickými cykly, ale popisuje změny duchovních energií času. Dlouhý počet 5125 let je rozdělen na 13 cyklů o přibližně 394 letech zvaných baktúny. Každý baktún se dělí na dvacet cyklů zvaných katúny. Ty se skládají z dvaceti túnů, z nichž každý má délku 360 dnů. Vzhledem k tomu, že základní jednotka, tún, činí 360 dnů, čas se během jednoho solárního roku ( solární rok se skládá z 365 dnů ) pohne zpět asi o pět dnů, což odvádí mysl člověka od lineárního času.

Jeden Tzolkin – trvá 260 dnů – je založen na 20 cyklech po 13 dnech.

V tzolkinu má každé z denních znamení jedinečné vlastnosti, které se mění podle toho, jaké mají číslo. Klíčovou koncepcí v mayském kalendáři je zrychlení času pomocí vyjádření násobku základních jednotek dvaceti. (jeden tún x 20 = katún, jeden katún x 20 = baktún…atd )

Je to jen náhoda, že těhotenství trvá stejně dlouho jako jeden z cyklů Mayského kalendáře? Je možné, že obsahuje nejen rytmy planet, ale i ženské cykly? Anebo je to naopak – ženské tělo (a nejen ženské tělo) reaguje jak na rytmy měsíce (pokud žena neužívá hormonální antikoncepci, mívá zpravidla menstruaci buď na Nov nebo na Úplněk), tak na rytmy Venuše?

Zdá se, že nás astrologické konstelace ovlivňují více než si myslíme. Někdy nám mohou dát docela zabrat. Existují ale cviky, přiřazené jednotlivým znamením zvěrokruhu, Měsíci a čtyřem ročním obdobím, díky kterým se můžeme cítit skvěle každý den.

Pokud by Vás zajímalo cvičení podle rytmů měsíce a znamení zvěrokruhu, přihlašte se na víkendový seminář. Znamení zvěrokruhu ovlivňují i naše zdraví. Jak si s tím můžeme pracovat se dozvíme na seminářích Lunární jógy, které navíc reagují i na aktuální přání účastníků. Je možné zařadit i postupy na vyvolání ovulace či menstruace, kterými je možné si cyklus upravit podle potřeby a třeba rychleji sladit právě s rytmem Měsíce.

Tento článek budu postupně aktualizovat. Pokud se chcete o aktualizaci dozvědět včas, napište na tento email: hormonjoga@email.cz

Půlměsíc
Martina Mangová
Jsem ta pravá pro ženy s nepravidelnostmi cyklu či v předčasné menopauze, protože dokážu odhalit pravé příčiny potíží a navrhnout to nejrychlejší trvalé řešení.
Komentáře