Zdravá marmeláda s chia

300 g ovoce – např. malin, ostružin, borůvek

1 pol. lžíce třtinového nebo kokosového cukru

¼ čaj. lžičky vanilkové pasty

3 pol. lžíce chia semínek

Ovoce dáme do hrnce a rozmačkáme vidličkou. Přidáme lžíci cukru s vanilkou a přivedeme k varu. Odstavíme z plotny, přidáme chia semínka a dobře zamícháme. Plníme do zavařovacích skleniček a necháme úplně vychladnout. V lednici má tato marmeláda trvanlivost asi 14 dní.

Dobrou chuť!

Poznámka:

Tento recept mě příjemně překvapil volbou cukru a jeho malým množstvím a zároveň přidáním semínek chia. “Čistý” řepný cukr může u některých osob způsobovat zátěž slinivky a v extrémních případech vést až k diabetes. Slinivka patří do hormonálního systému, takže se tím mohou nepřímo ovlivňovat i hladiny ženských hormonů.

Recepty tohoto typu pomáhají udržovat hormonální systém v pořádku 😉

Martina Mangová
Pohyb mě vždy bavil a v mém životě jsem měla možnost odhalovat jeho léčivé aspekty. Díky tomu mám doktorát za sportu a jsem zakladatelkou Lunární jógy a Hormonální jógy v ČR. Pohybem jsem se naučila udržovat záda bez bolestí, získávat chybějící energii, udržovat se po fyzické i psychické stránce v pohodě. Specializuji se na problematiku neplodnosti a na hormonální systém. Nyní své vědomosti předávám na mých kurzech Lunární a Hormonální jógy. Bližší informace naleznete zde >>
Komentáře